Jdi na obsah Jdi na menu
 


10:03 - ne 11.11

11. 11. 2007

Svatý Martin přivezl do Čech sníh

foto: PRÁVO/Vladislav Prouza
 

V neděli ráno se většina území Čech probudila do první sněhové nadílky. Sníh padal i v nížinách, kde je v první polovině listopadu velmi neobvyklý. Kvůli teplotám kolem nuly se ale držel jen na některých místech. Na Moravu přeháňky zatím nedošly.

11.11. 2007 09:39

Ve vyšších polohách, stejně jako předchozí noc, napadlo ze soboty na neděli několik desítek centimetrů sněhu. Na silnicích ho ležela uježděná vrstva.

V nižinách roztával a silnice pokryla břečka, na některých se může tvořit náledí. Dálnice jsou po chemickém ošetření mokré. Sněžit by mělo s přestávkami po celou neděli.

Problémy čekají silničáři v Libereckém kraji. Varovali řidiče, aby do horských středisek v Krkonoších a v Jizerských horách nevyráželi bez sněhových řetězů. "Na Semilsku foukal ve středních a vyšších polohách nárazový vítr a hrozí, že se tam na vozovkách budou dopoledne vytvářet sněhové jazyky," řekl ČTK cestmistr správy silnic z Jilemnice. Některé silnice museli podle něj upravovat už dvakrát.

Šumava zatím sníh zvládá. "I hlavní tah na hraniční přechod Strážný, často blokovaný kamiony, byl průjezdný," řekl Jiří Hrbek z vimperské správy a údržby silnic. Opatrní by přesto měli být řidiči zejména v oblasti Kvildy a okolí. Cestáři i policisté doporučují, aby do hor nevyjížděli bez zimní výbavy.

Ve středních Čechách a Praze sníh zatím větší problémy, hlavně kvůli malé hustotě dopravy, nepoůsobí. Silnice jsou většinou mokré, sníh taje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář